Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > NABÍDKA CERTIFIKOVANÉHO KURZU ROZŠÍŘENÉ RESUSCITACE PRO ZDRAVOTNICKÉ PRACOVNÍKY

NABÍDKA CERTIFIKOVANÉHO KURZU ROZŠÍŘENÉ RESUSCITACE PRO ZDRAVOTNICKÉ PRACOVNÍKYZdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje, příspěvková organizace nabízí zdravotnickým pracovníkům (lékařům i nelékařům) nejen z Karlovarského kraje certifikovaný kurz České resuscitační rady – ILS (Immediate Life Support).

Tento kurz je zaměřen na dokonalé zvládnutí rozšířené kardiopulmonální resuscitace, zabývá se možnostmi zajištění dýchacích cest, rozpoznáním základních EKG rytmů, včasnou a bezpečnou defibrilací, včetně použití AED či manuálního defibrilátoru a vhodnou farmakoterapií během probíhající resuscitace. Součástí kurzu je také nácvik řešení život ohrožujících stavů u kritického pacienta.

Registrace probíhá přes ZZS KVK, je zohledněna v systému www.cosy.erc.edu, který zasílá před kurzem studijní materiály všem účastníkům a zároveň vydává po absolvování kurzu certifikáty České resuscitační rady (ČRR) s platností na tři roky. Kurz je určen pro skupinu 12 účastníků.

Jedná se o jednodenní intenzivní kurz, zaměřen na praktické nácviky na multifunkčních figurínách. Samozřejmostí jsou profesionální lektoři ČRR.

Časové rozhraní kurzu je 8:00 – 16:30, s místem konání v Sokolově.
Cena kurzu zahrnující vše výše zmíněné je 6 000,- Kč na osobu.

Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje plánuje prozatím vypsat 2 termíny v prvním pololetí roku 2024.

Kontaktní osoba:
vedoucí VVS ZZS KVK – PhDr. Nikola Brizgalová, DiS., MBA
nikola.brizgalova@zzskvk.cz
Tel: +420 725 057 011


plyšák Kryštůfek