Fulltextové vyhledávání

Movember aktuálně

 

Máme 4 výzvy, zapojte se a přijměte ty, které jsou ve Vašich možnostech. Registrujte se na stránkách movemberu a připojte se do 

TÝM ZZS KVK NA cz.movember.com - VSTUP

 

 

POMÁHEJME SPOLEČNĚ

 

  1. Nechte si narůst knír - budeme rádi, když nahrajete fotku na svůj profil cz.movember.com nebo ji přidáte do komentu k aktuálnímu ročníku movemeberu na FB ZZS KVK
  2. Hýbejte se pro movember – možná to nevíte, ale movember řeší mužské zdraví v širším rozsahu. Pojďte s námi splnit pohybovou výzvu MOVE 60 km. Budeme rádi, když poběžíte za náš tým ZZS KVK a budete na stránkách movemberu registrovat každý týmový kilometr. Čím více lidiček, tím více kilometrů. Uběhněte nebo ujděte 60 km. To je 60 km pro 60 mužů, které ztrácíme sebevraždou každou hodinu, každou hodinu po celém světě.
  3. Peněžní prostředky – každou dobrou věc je třeba finančně podpořit, pojďme za náš celý tým přispět dobré věci. Přispějte, prosím, na podporu mužského zdraví, byť třeba malou částkou.
  4. Sdílejte tento příspěvek

Pomozte nám sdílet akci Movember, pomozte sdílet naše výzvy, pomozte získat finance. Z peněz, které se podaří vybrat, jsou financovány průkopnické zdravotní projekty v oblasti duševního zdraví a prevence sebevražd, rakoviny prostaty a rakoviny varlat. 

 

   
  Movember 2021 ZZS KVK Movember 2019 ZZS KVK

Movember? O čem to je?

Movember je pravidelná charitativní akce zaměřená na prevenci rakoviny u mužů. Její název vznikl ze dvou anglických slov: knír (moustache) a listopad (november). V přeneseném významu se jedná o měsíc mužské solidarity. Důraz je kladen na včasnou detekci rakoviny varlat zejména u mladých mužů jejich pravidelným samovyšetřením. Podobně je starším mužům doporučována pravidelná kontrola prostaty.

Rakovina ale není jediné téma Movemeberu. MOVE, v překladu pohyb, je začátkem slova movember. Stejně jako knír představuje podporu projektu prevence rakoviny u mužů, tak pohyb představuje podporu projektu psychické kondice mužů.

Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace Movember.

 

Pravidla:

  • PRVNÍ PRAVIDL0 zahájit 1. Movember hladce oholenou tváří.

  • DRUHÉ PRAVIDLO Celý měsíc nechat růst knír a pečovat o něj.

  • TŘETÍ PRAVIDLO Žádné plnovousy, ani bradky a žádné nepravé kníry.

  • ČTVRTÉ PRAVIDLO Využijte sílu kníru, šiřte osvětu, sdílejte výzvy, hýbejte se a pomozte sehnat peníze ve prospěch zdraví mužů.

  • PÁTE PRAVIDLO Každý člen společenství se musí chovat jako skutečný gentleman.

plyšák Kryštůfek