Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Cena AZZS 2021

Cena AZZS 2021Datum konání:
14.10.2021

V Ostravě v rámci odborné konference Dostálovy dny urgentní medicíny proběhlo slavnostní předávání ceny AZZS ČR. Za ZZS KVK byl oceněn MUDr. Roman Sýkora, Ph.D., MHA a to za jeho odbornou činnost a prezentaci Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

MUDr. Roman Sýkora je lékařem ZZS KVK od roku 2012. V letech 2012 až 2018 byl jejím ředitelem. V současnosti pracuje na plný úvazek na výjezdové základně v Ostrově jako výjezdový lékař. Kromě toho je také odborným asistentem 3. lékařské fakulty a kliniky anesteziologie a resuscitace ve FN Královské Vinohrady a lékařem na oddělení intenzivní péče v KKN a. s. Svůj čas věnuje také vědecké a publikační činnosti v rámci ZZS KVK, v současnosti zaměřené na aplikaci telemedicíny v přednemocniční neodkladné péče. Velkou odbornou zálibou je též výuka metodami simulační medicíny.

Asociace zdravotnických záchranných služeb uděluje ceny od roku 2014 a mezi oceněnými se každý rok objevují nejen lékaři, zdravotničtí záchranáři, řidiči, ale i pracovníci, kteří se významně podílejí na chodu organizací z administrativních nebo technických pozic.

„Je mi velkou ctí, že u příležitosti 8. ročníku předávání cen Asociace zdravotnických záchranných služeb České republiky můžeme opět tváří v tvář poděkovat letošním nominantům za jejich profesionální a lidské nasazení. Přesto je letošní ročník poznamenán nelehkou dobou, která ovlivnila životy mnohých z nás a zanechala za sebou nenahraditelné ztráty“, uvedl při zahájení prezident asociace Marek Slabý.

Na základě návrhů jednotlivých krajských zdravotnických záchranných služeb bylo v letošním ročníku uděleno třináct cen AZZS ČR, z toho dvě in memoriam.

Cenu nominovaným předali prezident Asociace Zdravotnických záchranných služeb České republiky MUDr. Marek Slabý a ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje MUDr. Roman Gřegoř.

cena AZZS pro MUDr. Sýkoru Cena AZZS ČR 2021 - ocenění


plyšák Kryštůfek