Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > POZOR PRÁZDNINY

POZOR PRÁZDNINYDatum konání:
24.6.2015

Za několik dní začíná období, na které se všichni těší. Prázdniny a doba letních dovolených. V tomto období ale také vzniká nejvíce úrazů. Není divu, je to čas, kdy jak děti, tak dospělí mají více času a prostoru na zábavu, různé sportovní aktivity, zkoušení nevšedních věcí a adrenalinové zážitky. Rádi bychom tedy před prázdninami apelovali na bezpečnost a zvýšenou opatrnost.

Ať už se jedná o bezpečnostní prvky, jako jsou helmy, chrániče a vhodné oblečení při jízdě na kole, bruslích, atd. či obezřetnost při koupání a skákání do vody.

Důležitá je také pozornost, zejména co se týče vašich potomků.

Teplé dny s sebou přinášejí také riziko pro zahrádkáře, majitele rodinných domů a kutily. Pozor byste si měli dávat nejen při sbírání plodů ze stromů a při práci ve výškách, které s sebou přinášejí rizika pádů. Ale také různé nářadí, jako jsou pily, brusky, může způsobit fatální následky. Vždy je lepší nářadí před použitím zkontrolovat.

Pozor dávejte také na bodná poranění od hmyzu. Pokud víte, že máte alergické reakce, je dobré s sebou vždy nosit balíček pro alergiky, který Vám může zachránit život.

Přejeme Vám klidné a odpočinkové prožití prázdnin a dovolených. Užijte si je ve zdraví!


plyšák Kryštůfek