Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > V SOKOLOVĚ PROBĚHLO SPOLEČNÉ CVIČENÍ SLOŽEK IZS „AKTIVNÍ STŘELEC VE ŠKOLSKÉM ZAŘÍZENÍ"

V SOKOLOVĚ PROBĚHLO SPOLEČNÉ CVIČENÍ SLOŽEK IZS „AKTIVNÍ STŘELEC VE ŠKOLSKÉM ZAŘÍZENÍ"Datum konání:
28.6.2023

Kdo je připraven není překvapen, a proto naši záchranáři pravidelně trénují různé scénáře mimořádných událostí, při kterých může dojít ke zranění velkého množství osob. Jedno z těchto cvičení proběhlo ve středu 28. června na Střední policejní škole v Sokolově za spolupráce Policie České republiky a hasičů. Jeho tématem byl aktivní střelec ve školském zařízení a jednalo se o další cvičení tohoto typu ze série AMOK v Karlovarském kraji.

Za Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje vyslaly dvě operátorky zdravotnického operačního střediska na místo postupně sedm posádek vozidel RZP se zdravotnickými záchranáři, jednu výjezdovou skupinu RV s lékařem a jeden logistický speciál, tedy vozidlo s dostatečným množstvím vybavení pro zajištění poskytování neodkladné přednemocniční péče většímu počtu zraněných. Cvičící záchranáři i lékař ošetřili přes dvě desítky zraněných (figurantů) a zasahujících policistů i fiktivních pachatelů útoku a rovněž si vyzkoušeli pracovat oblečeni v balistickém vybavení. Zranění, tedy figuranti, měli krom realistického namaskování u sebe i cedulku s informací o zdravotním stavu, tedy výčet základních životních funkcí a případně další informace a okolnosti zranění. Zdravotníci při jejich ošetřování používali reálný materiál, který provizorně připevňovali na tělo figurantů v místě, kde by byl reálně použit (předloktí - kanylace, krk nebo hrudník - intubace). Cvičení se nezúčastnilo žádné zdravotnické zařízení a sanitní vozidla proto transportovala pacienty na shromaždiště figurantů v tělocvičně územního odboru PČR v Dolním Rychnově.

Děkujeme všem zúčastněným, figurantům, kolegům z ostatních složek IZS i obyvatelům města Sokolov za schovívavost vůči omezením při samotném cvičení.


plyšák Kryštůfek