Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Tiskové zprávy > Obnova vozového parku - operativní leasing 2014

Obnova vozového parku - operativní leasing 2014Tři nové sanitky převzali záchranáři Karlovarského kraje. Dvě z nich nahradí staré vozy výjezdové základny Karlovy Vary a jedna půjde do Aše.  Další dvě nové sanitky dostanou také do konce listopadu Žlutice a Jáchymov. Do Jáchymova navíc poputuje Škoda Yetti pro lékařskou výjezdovou skupinu v setkávacím systému, tzv. rendez - vous. Pořízení sanitních vozů zafinancoval Karlovarský kraj.

Nové sanitky jsou rozděleny do výjezdových základen, které je nyní opravdu urychleně potřebují. „Vozový park Zdravotnické záchranné služby je nutné obnovit, protože vzhledem k počtu najetých kilometrů sanit se snižuje jejich spolehlivost a prodražuje se údržba. Z toho důvodu Karlovarský kraj přistoupil k revitalizaci vozového parku formou operativního leasingu. Letos tak záchranka dostane 5 sanitních vozů RZP a 1 vůz do setkávacího systému rendez – vous. Záchranářům umožní nové vozy včasný zásah tam, kde je lidé ohrožení na zdraví nebo na životě potřebují, a pacienti budou mít k dispozici veškeré moderní vybavení pro přednemocniční péči,“ uvedl hejtman Josef Novotný.  

Cena každého z vozů RZP činí 2,3 milionu korun včetně DPH. Cena vozu pro systém rendez - vous necelých 850 tisíc korun včetně DPH . „Díky operativnímu leasingu sanitek nemusí kraj vynakládat kompletní částku na pořízení vozů naráz, výhodou je také to, že se dodavatel stará o údržbu nebo dodání náhradních vozů. Rádi bychom, kdyby se v budoucnu také podařilo část vozového parku revitalizovat z dotace Integrovaného operačního programu 23,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Nově dodané sanitky v současnosti umožní stabilizovat vozový park záchranky pro nadcházející měsíce. „Minulý rok k Vánocům dostali záchranáři „pod stromeček“ nové uniformy. Letos to budou nové sanitky, i když trochu s předstihem. Nové VW Transportery dostanou základny, které to nyní nejvíc potřebují a jejich stará auta jsou takřka pořád v servisu. Hned dvě nové sanitky dostane výjezdová základna Karlovy Vary a jednu výjezdová základna Aš. Důkazem opravdové potřebnosti výměny je například ašská sanita RZP, která byla pořízena v roce 2005 a má najeto 416 000 kilometrů. Na nové vozy se mohou také těšit ve Žluticích a v Jáchymově. Jáchymovský lékař bude navíc jezdit v nové Škodě Yetti, která bude vozem zařazeným do setkávacího systému rendez - vous,“ upřesnil ředitel ZZS KVK Roman Sýkora.

Dodané sanitky mají v ceně speciální zástavbu, tedy upravený prostor vozu pro potřeby záchranářů. Auta jsou vybavena diodovými výstražnými zařízeními modré barvy a novým žlutozeleným barevným provedením karoserie dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR. Nová vozidla nahradí stávající starší sanitní vozidla, která posílí zálohový vozový park ZZS KVK, nebo budou se souhlasem zřizovatele odprodány.