Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > FOND ZÁBRANY ŠKOD A VYBAVENÍ NA ZZS KVK

FOND ZÁBRANY ŠKOD A VYBAVENÍ NA ZZS KVKDatum konání:
15.12.2022

V roce 2022 si za přidělené finanční prostředky Fondu zábrany škod záchranka Karlovarského kraje pořídí vůz RV a 8 vozidlových tiskáren do sanitních vozů pro tisk zdravotnické dokumentace pacientů. Jednalo se celkem o téměř 1,8 milionu Kč. Děkujeme za každoroční podporu naší činnosti.

Fond zábrany škod, který zřizuje Česká kancelář pojistitelů, sdružuje finanční příspěvky od komerčních pojišťoven za účelem financování vybavení Integrovaného záchranného systému ČR. Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje není výjimkou a s FZŠ máme nastavenou již několikaletou spolupráci. V minulých letech se jednalo o financování zdravotnických přístrojů jako je defibrilátor a ventilátor, nebo nákup sanitního vozidla RV.

Letošní prostředky použijeme na nákup vozidla rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému RV Škoda Kodiaq pro výjezdovou skupinu s lékařem a to téměř 1,7 milionu Kč. Vozidlo bude připraveno k ostrému provozu v roce 2023. Za zbylé prostředky byla vybavena záchranářská vozidla 8 vozidlovými tiskárnami pro tisk zdravotnické dokumentace.


plyšák Kryštůfek