Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > KRYŠTŮFEK ZÁCHRANÁŘ

KRYŠTŮFEK ZÁCHRANÁŘDatum konání:
13.12.2022

Kryštůfek záchranář, plyšová hračka, kterou na mnoha záchrankách používáme na výjezdech k našim malým pacientům. Jeho hlavním úkolem je zklidnit dítě, rozptýlit jeho pozornost od úzkostí a obav. Plyšák prošel různými změnami vzhledu i funkčnosti. Nyní plní funkci plyšáka i maňáska. Jak lépe popsat přínosy, než na samotných příbězích našich pacientů.

Na ZZS KVK Kryštůfek frčí a ročně jich rozdáme přibližně 300 kusů. Tihle záchranářští plyšoví kluci dělají radost dětem v rámci výuky první pomoci, ale zejména na našich výjezdech, kdy je pacientem dítě.

Za celým projektem stojí Nadační fond Kryštůfek, jejímž zakladatelem je Kapitol, a. s. Účelem nadačního fondu je podpora zdravotnického vzdělání děti a pomoc dětem, které se ocitnou v péči záchranářů. Bližší informace jsou uvedeny níže, v tiskové zprávě Asociace zdravotnických záchranných služeb. Rádi bychom ukázali pár případů z našich společných výjezdů s Kryštůfkem.

IMG_20220904_221106.jpg

 

IMG_20220810_144800.jpgSRPEN 2022

Mezi 121 výjezdy toho dne jsme jeli také na osmiletého Milana. Šlo o klasický úraz, pád, který se stal na příměstském táboře. Milan byl velmi šikovný, hodný a skvěle se záchranáři spolupracoval. Jelikož se ošetření neobešlo bez dlahy, jako bolestné spolu s ním cestoval také Kryštůfek záchranář.

 

ZÁŘÍ 2022

Ve večerních hodinách vyjížděli naši záchranáři k epileptickému záchvatu desetiletého Davida. Při ošetření se záchranáři spolupracoval a jelikož byl unavený, dostal ke klidnému usínání Kryštůfka záchranáře, který evidentně splnil svůj účel.

 

IMG-20221010-WA0015.jpg

ŘÍJEN 20221669754893632.jpg

Záchranáři z Kraslic vyjížděli ke tříletému Pavlíkovi, který měl vysoké horečky, které nešly srazit a jeho zdravotní stav se zhoršoval. Pavlíka jsme transportovali na dětské oddělení do nemocnice, pro poskytnutí další zdravotní péče.  Maminka však nebyla jediná, kdo ho doprovázel. Snad mu Kryštůfek záchranář pomohl alespoň trochu k úlevě.

LISTOPAD 2022

Dalším, koho pěkně potrápily vysoké horečky byl tříletý Tomášek. I jeho uklidňoval plyšový Kryštůfek.

 

Kluci všem vám děkujeme za to, jak jste byli šikovní. Přejeme vám hlavně zdravíčko a aby byl Kryštůfek památkou na naše setkání, ale už jste se nedostali do situace, kdy nás budete potřebovat. Držte se.


Tisková zpráva AZZS ČR:

LOGO AZZS.jpg                                                                        stažený soubor (1)[2].jpg

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek pomáhá záchranářům v tíživé životní situaci

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek, poskytuje finanční podporu a pomoc zaměstnancům zdravotnických záchranných služeb a jejich blízkým, kteří se ocitli v náročné životní situaci. Prioritně se jedná o případy spojené s náhlým postižením zdraví v souvislosti se službou na Zdravotnické záchranné službě, úmrtím nebo těžkým onemocněním, které znemožňuje zaměstnanci výkon práce na záchranné službě. Rodiny záchranářů jsou podporovány i v případě postižení požárem, živelnou katastrofou nebo jiným neštěstím. Podpora je realizována ve formě jednorázových finančních příspěvků, o nichž rozhoduje členská schůze AZZS ČR, nebo vyhlášením veřejných sbírek, které organizuje na podnět a po schválení AZZS ČR Nadační fond Kryštůfek.

Jednotlivé Zdravotnické záchranné služby krajů v letošním roce iniciovaly vyhlášení čtyř veřejných sbírek a čtyřikrát vyplacení jednorázové mimořádné pomoci. Finanční dary tak ve svízelné životní situaci pomohly záchranářům či jejich nejbližším na Vysočině, v Pardubickém, Libereckém, Jihočeském a Středočeském kraji.

„Pro založení podpůrného fondu pro záchranáře, který by nám umožnil se postarat o naše zaměstnance v případě tragédie související se zaměstnáním a jejich rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci, jsme se rozhodli před třemi roky. Jsem moc rád, že se ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek záměr podařilo zrealizovat, a že fond skutečně plní svou funkci a pomáhá“, sdělil MUDr. Marek Slabý prezident AZZS ČR. „Finanční prostředky se nám daří získávat od sportovních klubů (opakovaně např. AC Sparta Praha), soukromých subjektů i jednotlivců. V letošním roce poskytla AZZS ČR jednorázovou finanční pomoc o celkové výši 240 tisíc korun. Prostřednictvím vyhlášení veřejných sbírek se podařilo vybrat bezmála 2,5 milionu korun“, doplnil Marek Slabý.

„Setkali jsme se s obdivuhodnou a nezištnou podporou od kolegů zasažených záchranářů a s nesmírnou solidaritou lidí, kteří sbírky podpořili. Všem dárcům moc děkujeme“, řekla Kateřina Adamíková, ředitelka NF Kryštůfek.

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadační fond Kryštůfek si váží obětavé a náročné práce zaměstnanců záchranných služeb. Nejen proto se snaží usnadnit jim tíživé období, když do jejich života zasáhne tragédie a neštěstí. Bez štědrých dárců by však pomoc v takové míře nebyla možná. Díky jejich darům se daří pomáhat těm, kteří pomáhají druhým.

Této podpory si nesmírně ceníme a děkujeme všem, kteří prokázali lidskost, empatii a sounáležitost.

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadační fond Kryštůfek


plyšák Kryštůfek