Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Pravidelná obměna části vozového parku s sebou letos přinesla i zásadnější změny

Pravidelná obměna části vozového parku s sebou letos přinesla i zásadnější změnyDatum konání:
4.9.2019

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje každý rok obměňuje 5 sanitních vozů RZP a jeden vůz rychlé lékařské pomoci v RV systému. Děje se tak po dohodě se zřizovatelem, Karlovarský krajem, aby byl zachován bezproblémový chod záchranky a nebylo nutné odstavovat vozy z důvodu poruch a opotřebení způsobených vysokým nájezdem kilometrů.

Od přelomu srpna a září 2019 můžete potkávat naše nové sanitky značky VW Transporter T6, které jsou umístěny na výjezdových základnách v Aši, Sokolově a Toužimi. Letošní obměna však s sebou přinesla také dvě zásadní změny.

První jasně viditelnou změnou je barva výstražných světelných zařízení. V posledních letech jste se setkávali s modře blikající sanitkou. Od září budete na silnici potkávat také sanitky, které mají červeno-modrá výstražná světelná zařízení. Výstražné zařízení se světlem červené barvy zvyšuje viditelnost vozidla, které ho používá a to zejména za snížené viditelnosti, neboť je tato barva lépe registrována lidským okem. Jde tedy o zvýšení bezpečnosti silničního provozu zvýšením viditelnosti našich sanitek.

Samozřejmě je také našim cílem držet krok s technikou a snažit se odlehčit v náročnosti práce na výjezdu. Druhou změnou jsou tedy elektricky ovládaná nosítka, respektive jejich nakládání a vykládání ze sanitního vozu. Pro tuto inovaci jsme se rozhodli zejména proto, abychom předcházeli pracovním úrazům a případným možným nemocem z povolání u našich zaměstnanců ve výjezdu. Jak tato nosítka ušetří fyzické námaze, můžete posoudit na videu.

video - červeno-modré majáky na FB

 


plyšák Kryštůfek