Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > ZÁCHRANÁŘI DOSTALI NOVÉ SANITKY, DALŠÍ JSOU JIŽ VE VÝROBĚ

ZÁCHRANÁŘI DOSTALI NOVÉ SANITKY, DALŠÍ JSOU JIŽ VE VÝROBĚDatum konání:
13.11.2014

Nové sanitky jsou rozděleny do výjezdových základen, které je nyní opravdu urychleně potřebují. „Vozový park Zdravotnické záchranné služby je nutné obnovit, protože vzhledem k počtu najetých kilometrů sanit se snižuje jejich spolehlivost a prodražuje se údržba. Z toho důvodu Karlovarský kraj přistoupil k revitalizaci vozového parku formou operativního leasingu. Letos tak záchranka dostane 5 sanitních vozů RZP a 1 vůz do setkávacího systému rendez – vous. Záchranářům umožní nové vozy včasný zásah tam, kde je lidé ohrožení na zdraví nebo na životě potřebují, a pacienti budou mít k dispozici veškeré moderní vybavení pro přednemocniční péči,“ uvedl hejtman Josef Novotný.  

Cena každého z vozů RZP činí 2,3 milionu korun včetně DPH. Cena vozu pro systém rendez - vous necelých 850 tisíc korun včetně DPH . „Díky operativnímu leasingu sanitek nemusí kraj vynakládat kompletní částku na pořízení vozů naráz, výhodou je také to, že se dodavatel stará o údržbu nebo dodání náhradních vozů. Rádi bychom, kdyby se v budoucnu také podařilo část vozového parku revitalizovat z dotace Integrovaného operačního programu 23,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Nově dodané sanitky v současnosti umožní stabilizovat vozový park záchranky pro nadcházející měsíce. „Minulý rok k Vánocům dostali záchranáři „pod stromeček“ nové uniformy. Letos to budou nové sanitky, i když trochu s předstihem. Nové VW Transportery dostanou základny, které to nyní nejvíc potřebují a jejich stará auta jsou takřka pořád v servisu. Hned dvě nové sanitky dostane výjezdová základna Karlovy Vary a jednu výjezdová základna Aš. Důkazem opravdové potřebnosti výměny je například ašská sanita RZP, která byla pořízena v roce 2005 a má najeto 416 000 kilometrů. Na nové vozy se mohou také těšit ve Žluticích a v Jáchymově. Jáchymovský lékař bude navíc jezdit v nové Škodě Yetti, která bude vozem zařazeným do setkávacího systému rendez - vous,“ upřesnil ředitel ZZS KVK Roman Sýkora.

Dodané sanitky mají v ceně speciální zástavbu, tedy upravený prostor vozu pro potřeby záchranářů. Auta jsou vybavena diodovými výstražnými zařízeními modré barvy a novým žlutozeleným barevným provedením karoserie dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR. Nová vozidla nahradí stávající starší sanitní vozidla, která posílí zálohový vozový park ZZS KVK, nebo budou se souhlasem zřizovatele odprodány.
 

plyšák Kryštůfek