Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Záchranáři prohlubují spolupráci

Záchranáři prohlubují spolupráciDatum konání:
20.5.2013

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, p.o., a jednatel Vodní záchranářské služby Karlovy Vary, o.s., dnes vzájemným podáním ruky zpečetili dohodu o bližší spolupráci. Spolupráce zdravotnických a vodních záchranářů je dána historicky. Činnost vodních záchranářů spočívá převážně v zajištění hladinové záchranné služby a provozu koupaliště Rolava v Karlových Varech.

Dohodli jsme se na posílení spolupráce, budeme zvát vodní záchranáře na vzdělávací semináře našich členů výjezdových skupin, umožníme vodním záchranářům stáže ve vozidlech RZP“ uvedl MUDr. Roman Sýkora, Ph.D., ředitel zdravotnické záchranné služby.

Vodní záchranáři budou na oplátku zdokonalovat zdravotnické záchranáře v záchraně tonoucích, učit je pracovat se specifickými aspekty práce ve vodě, v blízkosti jezů a podobně. Součástí dohody je také posílení komunikačního kanálu se zdravotnickým operačních střediskem. „Jedná se o problematiku tzv. first responderů, tj. proškolených lidí schopných zachraňovat život, což maximálně podporuji“, doplnil MUDr. Sýkora.

Karlovarská záchranka se navíc s vodními záchranáři pustí do společného projektu získání automatického externího defibrilátoru (AED) pro záchranu života při zástavě srdce, který by měl sloužit právě vodním záchranářům.


plyšák Kryštůfek