Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > ZÁCHRANKA A OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

ZÁCHRANKA A OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19Datum konání:
12.1.2021

V pátek bylo ukončeno očkování zaměstnanců ZZS KVK první dávkou vakcíny proti Covid-19. V současné době máme naočkováno cca 60 % zaměstnanců zdravotnických profesí. Další zájemci jsou na „čekací listině“. Během očkování se neprojevily žádné závažné reakce. Asi u 2 % očkovaných nastaly v dalších dnech běžné reakce, jako je bolest hlavy, zad či zvýšená teplota, což jsou běžné projevy u jakéhokoli očkování. Všichni očkovaní čekají na druhou dávku vakcíny, která by měla být podána na konci ledna.

Záchranáři budou vypomáhat také s očkováním seniorů v domech sociální péče a zaměstnanců těchto zařízení. Tento týden bude ve 3 takových zařízení naočkováno celkem 180 osob. Záchranka Karlovarského kraje tedy ještě k mobilnímu odběrovému týmu Covid-19, který nadále provádí odběry u indikovaných občanů, postavila mobilní očkovací tým Covid-19 pro indikované osoby. V obou týmech pracují naši záchranáři. Ve svém volnu, když neslouží na záchrance a po dodržení bezpečnostních přestávek, opět vypomáhají s dalšími nutnými pracemi. Jsme na ně hrdí a děkujeme jim stejně jako našim záchranářům, kteří chodí stále vypomáhat do nemocnic.

Situace v nemocnicích není v tomto období lehká, kapacity jsou již na hraně vyčerpání, někdy i za hranou. Například 10. 1. jsme zajišťovali transport 6 pacientů z Chebské nemocnice do jiných zařízení mimo kraj. Jednalo se o jednoho pacienta z ARO a pět interních pacientů. Naše poděkování a vyjádření respektu bychom chtěli směřovat právě sem, do chebské nemocnice, konkrétně na interní oddělení. Snaha personálu na tomto oddělení ustát neúnosný nápor, je obdivuhodná.

Tuhle náročnou situaci ve zdravotnictví budeme muset všichni ještě chvíli ustát. Děkujeme všem nemocnicím a jejich personálu, za organizaci jejich práce, za hodiny navíc, které své práci věnují, za to, jak ke své práci přistupují, protože díky tomu máme ještě pořád kam vozit naše pacienty.  Dějeme také našim lidem ze záchranky – operátorům linky 155, záchranářům, řidičům sanitních vozů, lékařům i všem THP, na které jsou kladeny vyšší nároky, mají víc práce, a přesto dokáží pracovat stejně kvalitně, zodpovědně a navíc pomáhají všude tam, kde je třeba.


plyšák Kryštůfek