Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Tiskové zprávy > DOBRÉ HOSPODAŘENÍ, MODERNIZACE A ROZŠÍŘENÍ SLUŽEB JSOU VÝSLEDKEM EFEKTIVITY REALIZOVANÝCH

DOBRÉ HOSPODAŘENÍ, MODERNIZACE A ROZŠÍŘENÍ SLUŽEB JSOU VÝSLEDKEM EFEKTIVITY REALIZOVANÝCHDatum konání:
25.8.2014

 

TZ 25.8.2014

Dobré hospodaření, modernizace a rozšíření služeb jsou výsledkem efektivity realizovaných kroků

 

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje díky svému dobrému hospodaření nezatíží rozpočet kraje vyšší částkou, bude tomu naopak. Již druhým rokem jsou výsledky hospodaření velice dobré. Je potřeba říci, že jde o výsledek efektivní týmové práce všech zaměstnanců záchranky a dobré spolupráce s krajem. Díky této kombinaci si v dalším období může Záchranka dovolit modernizaci vybavení a rozšíření služeb, které jsou v kraji potřeba.  Jedná se například o nové základny, posílení týmů či obměnu techniky za novou.

 

Záchranka Karlovarského kraje už dva roky pracuje na zefektivnění hospodaření, smysluplném rozložení základen a výjezdových skupin po kraji a zajištění ostatních služeb v oblasti zdravotnictví, které jsou pro kraj nepostradatelné. Má za sebou narovnání smluvních vztahů či vysoutěžení dodavatelů významných zakázek a služeb. V současné stabilní situaci se Záchranka snaží obměnit zastaralé vybavení.  „Na rok 2015 žádáme stejnou provozní dotaci, jako pro rok 2014. Navíc u investičních peněz, na vybavení, jsme se rozhodli snížit požadovanou částku na polovinu toho, co jsme žádali pro rok 2014. Rozhodně to ale neznamená, že bychom nedrželi krok s technikou a měli jsme zastaralé vybavení. Právě naopak, budeme obměňovat. Čeká nás modernizace techniky z Integrovaného operačního programu EU. Karlovarský kraj se na tomto programu podílí částkou 12 milionů Kč, což bylo hlavním důvodem, proč jsme se snažili žádost o investiční dotaci minimalizovat a co nejvíce si vystačit z vlastních zdrojů.“ vysvětlil MUDr. Roman Sýkora, ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, příspěvkové organizace.

 

Přestože záchranka nežádá kraj o větší finanční podporu, čeká ji mnoho novinek. „Úspory nám umožňují rozšiřovat naši činnost. Jde například posílení základny v Karlových Varech o výjezdovou skupinu, která funguje od dubna 2014. Dále o novou výjezdovou základnu v Lubech, kterou plánujeme rozjet v říjnu 2014. Na začátku roku 2015 plánujeme rozšířit činnost koronera na 24hodinový provoz a posílení oblasti Karlovy Vary/Sokolov o pohotovostní příslužbu lékaře. Letos bude vyčerpána investiční dotace na vybudování výjezdové základny v Ostrově a nákup defibrilátorů. Zde přidá Záchranka více než 5 milionů z výsledku hospodaření na pořízení novorozenecké sanitky, přístrojů pro umělou plicní ventilaci a technického zhodnocení stávajícího majetku.“ dodal MUDr. Roman Sýkora.

 

V příštím roce, pří úspěchu Integrovaného operačního programu 23, provede Záchranka obměnu většiny vozového parku a některých technologií.

 

Základní a obecné informace v bodech:

 

-          ZZS KVK je celokrajská, funkční, ekonomicky stabilní organizace zaměstnávající 260 zaměstnanců a vytvářející obrat téměř čtvrt miliardy. Setrvale rozšiřuje péči, poptávka neustále roste.

 

-          Od roku 2012 nastavena situace ve veřejných zakázkách a efektivní čerpání dotací EU. Též byla vytvořena a realizována koncepce péče dle statistiky a potřeby nikoli dle dojmů. Vedení začalo pracovat s pojmy typu plán a strategie.


plyšák Kryštůfek