Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje > Aktuality > Tiskové zprávy > „5 + 1 NOVÝCH SANITEK VE VOZOVÉM PARKU KARLOVARSKÉ ZÁCHRANKY“

„5 + 1 NOVÝCH SANITEK VE VOZOVÉM PARKU KARLOVARSKÉ ZÁCHRANKY“Datum konání:
21.8.2015

Na karlovarskou záchranku dorazilo pět nových vozů Rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jeden vůz rendez-vous . Vozy v hodnotě 12,6 milionu Korun českých budou sloužit na výjezdových základnách v Karlových Varech, Sokolově, Kraslicích a Lubech.

„V současnosti je všech 5 osobních sanitních vozidel pro lékařskou výjezdovou skupinu tzv. Rendez-vous, nových a s dostatečnými zálohami. U sanitních vozů RZP čeká Zdravotnická záchranná služba ještě na dodávku 14 vozů z projektu Zvýšení akceschopnosti Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které tedy budou financovány z evropských dotací se spoluúčastí kraje. Po jejich dodání bude vozový park výrazně omlazen.  Pouze 7 sanitních vozů pak zůstane ze „starého“ vozového parku, nyní jsou v dobrém stavu, ale obměna je čeká v nejbližších letech.“  zmiňuje MUDr. Roman Sýkora, Ph.D., ředitel ZZS KVK.

„Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pokračuje, dle svého plánu, s obnovou vozového parku. Tato obnova vozového parku byla zahájena po delší pauze až v roce 2014, kdy v listopadu 2014 bylo uvedeno do provozu 5 nových sanitních vozů RZP a jeden vůz rendez-vous. Stejný počet vozidel je pořízen i nyní. Nové sanitky budou rozmístěny na výjezdové základny v Sokolově, Kraslicích a Lubech, vůz Rendez-vous v Karlových Varech. Každá z těchto dvou obměn vychází na přibližně 12,6 milionu Kč. Co se týče financování 14 vozů, které dorazí v listopadu 2015, jedná se o celkové způsobilé výdaje projektu ve výši necelých 80 milionů Kč, výše dotace z Evropské unie je necelých 68 milionů Kč a spoluúčast Karlovarského kraje cca 12 milionů Kč.“ upřesnil Jakub Pánik, 1. náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Něco mále z technické specifikace:

Nové vozy RZP - VW Transporter T5, s výkonem 132 KW, v kategorii B, s pohonem 4x4, s elektronickým stabilizačním programem, tepelnou a zvukovou izolací sanitního prostoru, s nosítky Medirol Clinic Extero, radiostanicemi, nezávislým topením, s termoboxem s rozsahem 35 až 39°C a dalšími úpravami.

Automobil Rendez-vous - Škoda Yeti kombi 2.0 TDI s výkonem 103kW, pohonem 4x4, multifunkčním palubním počítačem, se zvýšenou ochranou podvozku pro špatné cesty, s výsuvným modulem do zavazadlového prostoru  pro zdravotnické přístroje a prostředky s nosností více jak 240 kg a s ostatními úpravami vyjde na jeden milion Korun českých.


plyšák Kryštůfek